Kejklířská představení

Kabinet létajících úžasností

alternativní divadelní představení, které chce být odpovědí na velký zájem současné mládeže o žonglování. Žonglérské a artistické techniky jsou zde prezentovány divadelní formou podpořenou schopností Vojty Vrtka komunikovat s publikem,reagovat na konkretní situace, improvizovat a zapojit diváka do hry.

Žonglování je činnost, která jednak mladou generaci baví, ale zároveň rozvíjí jejich vytrvalost, manuální zručnost a pohybovou dovednost. Jako jedna z mála činností, která dokáže propojovat mozkové hemisféry, se stala v některých zemích dokonce součástí učebních osnov.

Představení je vlastně vyučovací hodinou potulného profesora Vojtěcha Aloise Vrtka. Váš nový učitel vás seznámí s užitím žonglování v běžném životě i jeho úzkém sepětí s historií. Přímo před vašimi zraky dojde k naprostému zkrocení divokého kondora a to na patnáctimetrové tyči. Budete vyzkoušeni z dějin husitství i obeznámeni s vývojem moderních komunikačních technologií. Dech se vám bude tajit při pohledu na rej speciálních italských nožů. Odejdete poučeni, udiveni i pobaveni.

Kejklířské divadlo "…království za koně?!"

je pouliční divadelní představení, které bohatě využívá spolupráce s divákem, žonglérských technik a loutek na chůdách. Žonglérské techniky se v tomto případě stávají prostředkem podporujícím divadelní celek. Délka asi 25 minut. (V současnosti vyřazeno z repertoáru - možno použít pouze loutky)

Ohnivé žonglování

3 až 4 druhy hořících žonglérských rekvizit. Lze využít jako samostatný celek (asi 10 minut), ale i jako součást větších představení.

A jiné využití kejklíře

Všechny žonglérské techniky a jiné cirkusové prvky se dají různými způsoby kombinovat (žonglovat se dá na chůdách, na laně i na jednokolce) a využít jako "stavební mateiál" pro divadelní představení, slavnostní průvody, filmová natáčení i reklamní účely.