Kejklíř Vojta Vrtek


Kejklířská představení

Vojta Vrtek žongluje s jablky

Kejklířsko-žonglérské výstupy – jsou složeny z krátkých čísel provázených slovem, které je možné libovolně přeskupovat v závislosti na potřebách a prostředí – 3 různá vystoupení po 20 minutách.

Žonglérská dílna

Žonglování je činnost, která jednak mladou generaci baví, ale zároveň rozvíjí jejich vytrvalost, manuální zručnost a pohybovou dovednost. Jako jedna z mála činností, která dokáže propojovat mozkové hemisféry, se stala v některých zemích dokonce součástí učebních osnov.

Žonglérská dílna zahrnuje základní seznámení a výuku několika žonglérských a artistických technik.Žonglování s míčky,kužely,diabolem, flowerstickem, tyčí, jízda na jednokolce, chůze po pevném laně.

Žonglérské pomůcky přivezeme po cca „20ti člověko-kusech“ u základního náčiní (míčky, diabola, flowersticky), 5 jednokolek, trenažér chůzi po na laně. Prostor pro dílnu je potřeba velký a vysoký, závisí na počtu žonglujících.

Žonglérská dílna Žonglérská dílna Žonglérská dílna

Dílna se dá spojit i s jiným divadelním představením Kejklířského divadla – Kabinet létajících úžasností, Velká cirkusová pohádka, Kouzelná kulička a neb jak Vojta k šikovnosti přišel,…

Věková vhodnost dle manuální zručnosti …7 - 99let…?

Ohnivé žonglování

3 až 4 druhy hořících žonglérských rekvizit. Lze využít jako samostatný celek (asi 10 minut), ale i jako součást větších představení.

A jiné využití kejklíře

Všechny žonglérské techniky a jiné cirkusové prvky se dají různými způsoby kombinovat (žonglovat se dá na chůdách, na laně i na jednokolce) a využít jako „stavební mateiál“ pro divadelní představení, slavnostní průvody, filmová natáčení i reklamní účely.